سوالات متداول

سوالات متداول
سوالات متداول بیماران
آیا جهت کاشت مو، می بایست تمام موهایم کوتاه یا تراشیده شود؟

خیر، در عمل کاشت مو منطقه کاشت می بایست کوتاه شود و منطقه برداشت مو در حد نیاز کوتاه می شود و معمولا تمام موها کوتاه نمی شود. در روش FUT نیازی به کوتاه کردن موها نیست اما در روش FIT مخصوصا اگر زیاد باشد تمام یا قسمتی از موها باید کوتاه شود .

موهایی که به روش طبیعی کاشت و پیوند می یابند دائمی هستند و ریزش ندارند؟

بلی، این موها دائمی هستند و در آینده نیز ریزش ندارند. این موها از پشت سر برداشته می شوند. موهای پشت سر هم به دلیل عدم وجود گیرنده های هورمون “دی اچ تی” مستعد ریزش نیستند و مقاوم هستند و به هر جایی منتقل شوند این ویژگی را حفظ میکنند .در حقیقت یکی از موارد ضمانت کاشت مو دوام دائمی آن می باشد.

آیا زمان ماندگاری ژل به کیفیت ژل بستگی دارد؟

خیر.زمان ماندگاری ژل بستگی به نوع ژل و محل تزریق ژل دارد.بطور مثال ژل های حاوی اسید هیالورونیک حدود 6 تا 9 ماه ماندگاری دارند.ملاک خوب بودن ژل زمان ماندگاری آن نیست،چه بسا بسیاری از ژل های تقلبی با کیفیت پایین مدت طولانی بمانند و عوارض هم ایجاد کنند.

چه کسانی نباید از تزریق ژل استفاده کنند؟

برای تزریق ژل باید سلامت جسمانی عمومی خوبی داشته باشید و سیگار نکشید. افراد مبتلا به شرایط زیر کاندید مناسبی برای تزریق ژل نیستند چرا که ممکن است با تزریق ژل دچار عوارض جانبی و پیچیدگی‌های مختلفی شوند:

  • ابتلا به التهاب یا عفونت‌های فعال مثل هرپس دهانی
  • اختلالات عصبی صورت
  • اختلالات خونی و انعقادی مثل کم‌خونی داسی شکل
  • دیابت
  • ابتلا به اختلالات خودایمن مثل بیماری لوپوس

همچنین در صورت سابقه ابتلا به آلرژی‌های مختلف یا مصرف داروهای خاص و مکمل‌های گیاهی لازم است پزشک خود را در جریان بگذارید.البته لازم به ذکر است که در همه موارد ممنوعیت تزریق ژل، بسته به نظر متخصص پوست گاهی استثنا هم وجود خواهد داشت.

لیزر موهای زائد باید در چند جلسه انجام شود؟

اغلب بیماران اعم از زن و مرد بعد از ۳ تا ۷ جلسه لیزر موهای زائد به انتظارات خود می‌رسند و الگوی رشد موهای زائد در آن‌ها بسیار کاهش می‌یابد. در برخی از قسمت‌های بدن علاوه بر کاهش تعداد موها، موهای باقیمانده بسیار نازک و روشن می‌شوند. برای تداوم نتایج باید بیماران ۱ تا ۴ بار در سال برای لیزر مراجعه کنند. باید توجه داشت که هیچ مرکز لیزری نمی‌تواند ادعا کند همه موها به صورت دائمی از بین رفته‌اند.