loader image

تفاوت کاشت ابرو با تتو ابرو

تفاوت کاشت ابرو با تتو ابرو
آخرین نوشته ها
دسته بندی نوشته ها

تفاوت کاشت ابرو با تتو ابرو

افزایش سن و یا استفاده از رنگ‌های شیمیایی موجب ریزش تارهای ابرو شده و زیبایی آن را تحت تأثیر قرار می‌دهد. افراد برای فرار از این وضعیت بهروش‌های مختلفی متوسل می‌شوند. تکنیک‌هایی همچون کاشت ابرو و یا تتو ابرو بهترین گزینه برای بازگردانی ابروهای ریخته شده هستند. با بررسی تفاوت کاشت ابرو با تتو ابرو می‌توان در میان این دو راهکار بهترین گزینه را انتخاب کرد.

کاشت ابرو چیست؟

کاشت ابرو یک روش ماندگار برای افزایش ضخامت ابرو و اصلاح فرم آن است. تمام آنچه در مراحل کاشت مو رخ می‌دهد، در کاشت ابرو نیز اتفاق می‌افتد. در کاشت ابرو ابتدا فولیکول‌های قوی و مقاوم از بانک مو استخراج‌شده و به گرافت تبدیل می‌شود. ازآنجایی‌که ضخامت موی سر بیش از ابرو است، از تار موهای نازک موجود در پشت سر استفاده می‌شود.

سپس پزشک با دقت و ظرافت بسیار بالا، اقدام به چیدمان فولیکول‌های استخراج‌شده در فضای خالی ابرو می‌کند. مهم‌ترین تفاوت کاشت ابرو با تتو ابرو را می‌توان در همین موضوع دانست. کاشت ابرو با انتقال فولیکول‌های موجود در بدن و به شکل کاملاً طبیعی انجام می‌شود.

کاشت در طول یک جلسه انجام‌شده و حدود 4 الی 6 ساعت زمان می‌برد. دوره بهبودی و ریکاوری آن بسیار کوتاه است و فرد پس از یک الی دو روز به روال عادی بازمی‌گردد. بروز برخی عوارض پس از کاشت ابرو طبیعی قلمداد می‌شود. درد، تورم و پوسته‌پوسته شدن ازجمله شایع‌ترین عوارض کاشت ابرو است.

کاشت ابرو چیست؟

تتو ابرو چیست؟

برای بررسی تفاوت کاشت ابرو با تتو ابرو لازم است به معرفی تکنیک تتو نیز بپردازیم. خوشبختانه این راهکار درمانی پیشرفت‌های قابل‌توجهی داشته و از قالب سنتی خود فاصله گرفته است. میکروبلدینگ جدیدترین روش تتو ابرو است که در نمایش تارهای ابرو، موفق عمل کرده است.

در میکروبلدینگ به کمک یک سوزن و مقداری رنگ طبیعی، خطوط ریز و طبیعی در بخش ابرو ترسیم می‌شود. بدین‌وسیله فضای خالی ابرو پرشده، فرم آن اصلاح‌شده و ظاهری ضخیم و پرپشت می‌گیرد. اساس تاتو ابرو بر پایه رنگ است و خبری از تار موهای طبیعی نیست. همان‌طور که گفته شد این موضوع مهم‌ترین تفاوت کاشت ابرو با تتو ابرو است.

پس از تتو ابرو برخی عوارض همچون التهاب، ورم و قرمزی بروز می‌یابد و به‌مرور کمرنگ می‌شود. رنگ تتو ابرو مانند گذشته ماندگار نیست و پس از مدت کوتاهی 40 درصد از آن محو می‌شود. برای تمدید تتو ابرو لازم است هر یک الی سه سال اقدام کنید.

تتو ابرو چیست؟

تفاوت کاشت ابرو با تتو ابرو چیست؟

با تعریف هر یک از این دو روش به چند تفاوت اساسی پی بردیم. تکنیک کاشت ابرو با انتقال فولیکول‌های مو زمینه را برای رشد مجدد تارهای مو فراهم می‌کند. این در حالی است که در تتو ابرو، خطوطی همچون تار مو در فضای خالی ابرو کشیده می‌شود تا فرم آن اصلاح شود. این دو روش تفاوت‌های دیگری نیز دارند که در موارد زیر خلاصه می‌شود:

  1. درروش کاشت ابرو فرد می‌تواند در آینده نیز فرم ابرو را اصلاح کند. این در حالی است که تتو ابرو قابل اصلاح نیست.
  2. کاشت ابرو در مقایسه با تتو ماندگارتر است.
  3. مهم‌ترین تفاوت کاشت ابرو با تتو ابرو در تعداد جلسات آنان است. کاشت ابرو معمولاً در یک جلسه به اتمام می‌رسد؛ اما تتو بیش از 2 الی 3 جلسه طول می‌کشد.
  4. فرد متقاضی درروش کاشت ابرو درد کمتری را تحمل می‌کند.
  5. کاشت ابرو به‌مراتب گران‌تر است.
  6. نتایج تتو بلافاصله پس از اتمام کار قابل‌رؤیت است. این در حالی است که نتایج کاشت ابرو بعد از حدود 3 الی 4 ماه نمایان می‌شود.

سخن پایانی

مهم‌ترین تفاوت کاشت ابرو با تتو ابرو در وضعیت طبیعی و غیرطبیعی بودن آنان است. ضمن اینکه تتو یک روش موقت است و به‌مرور اثر خود را از دست می‌دهد. این در حالی است که نتایج حاصل از کاشت ابرو پس از 6 ماه به‌طور کامل نمایان می‌شود. اگرچه کاشت ابرو در مقایسه با میکروبلدینگ گران‌تر است، اما نتایج طبیعی‌تر و ماندگارتر خلق می‌کند.

اشتراک گذاری